Lekcje burleski

 • Akademia Burleski w Madame Q

  Każdy kurs w Akademii to cztery zajęcia (każde po 90 minut). W trakcie kursu nie tylko poznacie klasyczne numery najlepszych światowych performerów, poznacie historię danego burleskowego zagadnienia, ale również wypróbujecie na sobie wszystkie burleskowe tricki i kroki, poznacie nową choreografię, nauczycie się wykorzystywać jej elementy w swoich numerach oraz aktywnie spędzicie czas. W ciągu roku odbędzie się aż 14 kursów, jeśli ukończycie 10 z nich, otrzymacie certyfikat ukończenia Akademii Burleski Betty Q!

  Tematy kursów to:

  ➨Pin Up Show Choreo

  ➨Burleskowe Rękawiczki i Pończochy

  ➨Diva Choreo

  ➨Burleskowe Krzesło

  ➨Burleskowe Boa

  ➨Bumps’n’Grinds

  ➨Burlesque Make Up & Hair

  ➨Broadway Jazz

  ➨Tassels (and Assels) Twirling

  ➨Balloons Burlesque Act

  ➨Lyrical Burlesque

  ➨Burleskowy Kostium

  ➨Improwizacja Teatralna

  ➨Wachlarze z Piór

  ➨High Heels & Voguing

  ➨Charleston Solo

  ➨Burlesque Latino

  Wszystkie kursy przeznaczone są dla osób na KAŻDYM poziomie zaawansowania, zarówno dla początkujących, jak i już występujących/tańczących, którzy chcą doszlifować swoje umiejętności. Dołączyć można w dowolnym momencie, kolejność ‘zaliczania’ kursów również jest dowolna.

  –––––––––––––

  O Betty Q:

  pierwsza polska performerka burleski. Porca Papessa 2013, półfinalistka Mam Talent. Współpracuje m.in. z kabaretem Pożar w Burdelu. Nauczycielka burleski i założycielka pierwszego w Polsce kolektywu burleskowego Betty Q & Crew. Autorka choreografii do filmów. Organizatorka Polish Burlesque Festival.

  O Burlesce

  Burleska uczy świadomości własnego ciała, pomaga zdobywać wiedzę o sobie i pewność siebie. Sprawi, że poczujesz się kobieca i silna jednocześnie. Zajęcia prowadzone są według autorskiego programu choreograficzno – teatralnego. Oprócz treningu tanecznego pojawiają się proste zadania aktorskie i teatralne.